Lubuski Nazaret
Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
w Kęszycy Leśnej

Kęszyca Leśna 21
66-300 Międzyrzecz
tel.: +48 600 443 287
E-mail: keszycalesna@diecezjazg.pl

Otwarcie

18 lutego 2017 roku J. E. Ks. Biskup Tadeusz Lityński dokonał uroczystego otwarcia i poświęcenia Lubuskiego NAZARETU, Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Kęszycy Leśnej.

Działalność tego domu służy wszystkim, a zwłaszcza rodzinom. Jest miejscem na wzór nazaretańskiego domu Świętej Rodziny, która przygotowała Jezusa do misji głoszenia Ewangelii, do służenia bliźnim i do miłowania każdego człowieka. Bóg, który się narodził i zamieszkał w tym miejscu, czeka na każdego, kto chce się z Nim spotkać w czasie rekolekcji. Czeka na każdego, kto w ciszy i spokoju chce skonfrontować swoje życie z Dobrą Nowiną.

Zobacz więcej

Rys historyczny

Pisząc o Kęszycy Leśnej należy sięgnąć do historii tej miejscowości aż do roku 1927.

To tutaj niemieccy inżynierowie wybudowali koszary dla Wermahtu czyli Międzyrzecki  Rejon Umocniony.  Po II wojnie światowej w Kęszycy Leśnej miał swoją siedzibę garnizon Wojska Polskiego. W 1956 na podstawie umowy między rządem PRL a ZSRR znalazły swoją lokację –  liczące ponad 3 tysiące żołnierzy rosyjskie wojska łączności. W 1993 roku po ich wyjeździe, polska administracja odzyskała ten obszar.

Rok później mieszkańcy Kęszycy Leśnej zostali  włączeni do kaławskiej parafii. W trosce aby mogły odbywać się nabożeństwa, ówczesne władze przekazały zrujnowane obiekty po koszarach dla parafii  pw. św. Mikołaja.

Po długim remoncie kaplicy w 2009 roku parafię pw  Milosierdzia Bożego w Kęszycy Leśnej erygowano i wyłączono z parafii kaławskiej. Pierwszym proboszczem został ks. Jacek Błażkiewicz.

Sala konferencyjna

Dysponujemy salą konferencyjną mogącą pomieścić do 120 osób. Odniesienie funkcjonalności sali oraz przestrzennego hallu znajdującego się przed wejściem do sali umożliwia dogodną aranżację przestrzeni zarówno dla spotkań i szkoleń biznesowych jak i na ekspozycje wystawiennicze bądź stosika promocyjne w ramach konferencji czy sympozjów.

Wyposażenie:

  • rzutnik multimedialny
  • przestrzenne nagłośnienie konferencyjne, mikrofony bezprzewodowe
  • stały dostęp do Internetu, sieć Wi-Fi (Hot Spot)
  • TV w sali kameralnej
  • możliwość podłączenia DVD i laptopa
  • w recepcji za dodatkową opłatą udostępniamy: ksero, komputer i drukarkę.

Zobacz więcej

Rekolekcje

Zapraszamy serdecznie do naszego ośrodka rekolekcyjnego, gdzie leśne otoczenie oraz oddalenie od zgiełku miasta sprzyja wyciszeniu dając możliwość przeżywania i organizacji różnotematycznych rekolekcji.

Połączenie bazy noclegowej z możliwością zakwaterowania 80 – 94 osób (pokoje 1,2 i 4 osobowe z łazienkami), sauna, bawialnia dla dzieci, sala TV, altana grillowa oraz własnego zaplecza gastronomicznego sprawia, iż jesteśmy przygotowani do przyjęcia zarówno zorganizowanych grup jak i obsługi pobytów indywidualnych.

Dla grup rekolekcyjnych udostępniamy BEZPŁATNIE:
– sale konferencyjną,
– kaplice,
– Internet (Wi-Fi)

W naszym ośrodku rekolekcyjnym odbywają się rekolekcje organizowane przez: Domowy Kościół (ORAR, ORDR, Dialog Małżeński, Odnowa w Duchu Świętym, Spotkania Małżeńskie (Weekend Małżeński).

Zobacz więcej

Przyjęcia okolicznościowe

Nasz ośrodek to doskonałe miejsce do organizowania wszelkiego typu imprez okolicznościowych.
W ramach obiektu do Państwa dyspozycji pragniemy oddać:

  • salę bankietową na 130 miejsc,
  • pokoje noclegowe o wysokim standardzie,
  • własne zaplecze kulinarne,
  • bezpłatny parking monitorowany 24h na terenie obiektu.

Naszym dodatkowym atutem jest patio oraz teren otoczony lasem, idealny do spacerów, jak i chwili wytchnienia podczas imprez. Wszystko zaprojektowane w sposób tworzący klimat zarówno do wypoczynku, jak i dobrej zabawy, także podczas imprez plenerowych.

Zadbaliśmy również o osoby niepełnosprawne projektując architekturę budynku do potrzeb i wymogów obowiązujących w tym zakresie.

Zobacz więcej

Chrzest i Pierwsza Komunia Święta

Chrzest i Pierwsza Komunia Święta, to uroczystości wymagające odpowiedniej oprawy. Jedną z głównych spraw wymagających przygotowania jest odpowiednio przemyślane menu, które jest dobierane indywidualnie oraz domowe wypieki. Staramy się zapewnić miłą i rodzinną atmosferę, oferując jednocześnie możliwość organizacji kameralnego obiadu, jak i przyjęcia na większą liczbę osób.

Bankiety

Centrum Konferencyjne Lubuski Nazaret w Kęszycy Leśnej to miejsce spotkań ludzi biznesu, które zachwyci wszystkich, którzy cenią sobie kulinarne uniesienia w miłej atmosferze. Łączymy dobrą kuchnię, estetyczny wystrój sali oraz profesjonalną obsługę. Serwujemy dania wykwintnej staropolskiej kuchni, domowe wypieki, ale potrafimy również sprostać innym gustom kulinarnym.

Ofiarodawcy